We wrześniu przedszkolaki z Grupy Króliczków, Biedronek i Kociaków przystąpiły do Ogólnopolskiego projektu „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”, którego autorką jest pani Aneta Konefał, dyrektor Publicznego Przedszkola nr 1 w Kolbuszowej. Patronat nad projektem objęło min. czasopismo Przedszkolnego ABC i Rzecznik Praw Dziecka.

Głównym celem projektu jest rozwijanie czytelnictwa (zgodnie z kierunkiem realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2016/2017) oraz rozwijanie współpracy między przedszkolami.

Przebieg projektu:

1. Przedszkola biorące udział w projekcie podzielone są na grupy, które liczą po 10 placówek.

2. Każde przedszkole przygotowuje misia, który będzie podróżował do innych przedszkoli – nadaje mu imię.

Nasz przedszkolny Miś, któremu dzieci nadały imię Zdziś, został przekazany w 2012 do przedszkola przez Elizę z grupy Misiaków (2010/2012) po III Wielkim Misiowym Zgromadzeniu. Teraz dostał nowe ubranko i chusteczkę na szyję, by nie było mu chłodno w czasie podróży 😉 .

Misio Zdzisio

Misio zaopatrzony został w “Dziennik podróży”, przed wyruszeniem w daleką podróż wysłuchał specjalnie dla niego przeczytanej książki.

3. Podczas, gdy Miś Zdziś wędruje po Polsce, w naszym przedszkolu czekamy na przybycie gości z:

• Przedszkola Samorządowego w Mogilanach ISKIERKA z Oddziałem w Libertowie (Grupa „Wiewiórki”)
  • Publicznego Przedszkola nr 13 w Ostrowie Wielkopolskim (Grupa “Słoneczka”)
  • Niepublicznego Przedszkola Kid’s Academy w Kaliszu (Grupa „Biedronki”)
  • Publicznego Przedszkola „Pod Dębami” w Pomiechówku (Grupa „Motylki”)
  • Przedszkola nr 10 w Skierniewicach (Grupa III)
  • Samorządowego Przedszkola w Tenczynie
  • Przedszkola Specjalnego nr 11 w Olsztynie (Grupa II)
  • Przedszkola Niepublicznego „Źródełko” w Bydgoszczy
  • Przedszkola 190 w Poznaniu

Na naszych gości czeka Rytuał powitania Misia:

• Zapoznanie dzieci z misiem: jego imieniem, przedszkolem z którego przywędrował
  • Wspólne oglądanie dziennika podróży
  • „Czytanie” misiowi książeczki wybranej przez dzieci (innej niż została poprzednio przeczytana misiowi – informację uzyskamy z „Dziennika podróży”).
  • Uzupełnianie dziennika podróży
  • Wykonanie zdjęcia grupy z misiem

Relacje z pobytu naszych misiowych gości można zobaczyć w zakładce Odwiedziły nas misie z…

Projekt kończy się, gdy nasz Miś Zdziś wróci do naszego przedszkola. Dzięki dziennikowi z podróży dowiemy się, jakie miejsca odwiedził nasz miś, jakich bajek, opowiadań słuchał.

Galeria portretów Misia Zdzisia (prace konkursowe)

Mamy nadzieję, że zdąży powrócić na Święto Pluszowego Misia 25 listopada.