„Kącik wędrującej książki”

Inspirację do jej stworzenia zaczerpnęliśmy z oryginalnej akcji Bookcrossing (inaczej uwalnianie książek, krążenie książek), której założeniem jest idea nieodpłatnego przekazywania książek, najczęściej poprzez zostawianie ich w specjalnie oznaczonych miejscach, by ktoś mógł je zabrać, przeczytać i znów zostawić we wyznaczonym do tego miejscu.

Zbiór dostępnych u nas książek będą stanowiły egzemplarze przyniesione przez dzieci, ich rodziców, rodziny i pracowników Akcja polega na tym, iż każdy może wziąć wybraną książkę, a w jej miejsce zostawić inną – przyniesioną z domu.

Książki przyniesione do przedszkola nie wracają do właściciela!

Zapraszamy do korzystania ze zbiorów biblioteczki i życzymy miłego czytania.

Zachęcamy do codziennego głośnego czytania dzieciom co najmniej przez 10 minut dziennie. Czytanie korzystnie wpływa na rozwój dziecka, rozwija mowę, poszerza zasób słownictwa, ułatwia wypowiadanie się całymi zdaniami, ponadto poszerza wiedzę dziecka i rozwija jego wyobraźnię.

Książka czeka” –  Hanna Łochocka

Książka nas uczy, książka cieszy,
czasem zadziwi
nas niemało
albo po prostu tak rozśmieszy,
jakby się dobry
żart słyszało.
Książka też mądrze nam doradza
różne wskazówki,
wzory daje.
Książka w szeroki świat wprowadza,
dalekie z nami
zwiedza kraje.
Lubimy książkę – przyjaciółkę.
Wiesz co ci powiem?
Nie odwlekaj.
Masz trochę czasu? Spójrz na półkę,
sięgnij po książkę!